bilmekte fayda var

İhtiyaçlarınızı belirleyin

Mobilya işlevsel bir üründür ve evinizin sizin için ne ifade ettiği ve ne şeklide bir işlevselliğe sahip olmasına ilişkin sorunları çözmek için kullanılır. Mobilya satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz önemlidir ve bunun için öncelikle kendinize sormanız gereken bazı önemli sorular vardır.

İhtiyaçlarınızın yanı sıra, mobilya seçimi yaparken karşılaşacağınız bazı  kısıtlamalar da olacaktır. Bunlar alanınız, sağlık, bütçe veya başka herhangi bir özel ihtiyaç ile ilgili olabilir. Hem mobilya ihtiyaçlarınızı hem de kısıtlamalarınızı bilmek, mobilya seçeneklerinizi daha iyi keşfetmenize yardımcı olabilir. Bunu satın alma sürecinizin ilk ve en temel adımı yapın.

Tarzınızı Keşfedin

Sizi yansıtan tarzınızı nasıl bulacağınızı bilmek, gerçekten size ait olan mobilyaları satın almanıza yardımcı olacaktır.

Net bir tarz anlayışı, size doğru parçayı satın alma güvenini verir. Tarzınıza uygun ya da onu tamamlayan mobilyalar, mekanınızı sadece rahat değil aynı zamanda çekici kılar.

Tarzınız hakkında bir fikre sahip olmak size daha fazla esneklik sağlar. Gerçekten benzersiz ve kişisel alanlar yaratmak için görünüşte farklı parçaları birleştirebilirsiniz. Mobilyalarınızı tamamen size ait bir şekilde tamamlayan başka mobilyalar da bulabilirsiniz.

Çevre Dostu Seçenekleri Seçin

Çevre dostu mobilya satın almak, sağlığınızı ve evinizin sağlığını korumak için yapılacak en iyi şey gibi görünüyor. Gezegenimizin kötü durumuyla ilgili artan farkındalıkla, çevre dostu mobilya satın almak daha da önemli bir durum arz ediyor.

Kaliteyi kontol edin

Ahşap mobilyalar herhangi bir alana sıcaklık, güzellik ve işlevsellik katabilir. İstediğiniz herhangi bir tarzda olabilir, ancak onu diğerlerinden ayıran şey kalitedir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar çok çeşit varken, yüksek kaliteli ahşap mobilyaları diğerlerinden nasıl ayırt edebilirsiniz? Herhangi bir ahşap mobilya satın almadan önce, sağlamlık gibi özellikleri ve kapakların ve çekmecelerin düzgün hizalanıp hizalanmadığını kontrol edin. Çekmeceler sorunsuz açılıp kapanmalıdır. Herhangi bir kusur veya kusuru hissetmek için elinizi mobilyanın üzerinde gezdirerek bitişi kontrol edin. Pürüzsüz ve dokunuşa hoş gelmelidir.

İyi karar verin

Mobilya satın alma deneyiminizi olumsuz yönde etkileyebilecek birçok mobilya satın alma hatası vardır. İyi haber şu ki, bu hatalar tamamen önlenebilir. Mobilya satın almadan önce ihtiyaçlarınızı düşündüğünüzde, karar vermede hata yapma eğiliminiz azalır. En yaygın hatalardan biri, mobilyalarınızın yanı sıra alanınızı da ölçmeyi unutmak. Mobilya satın almadan önce yapılan bir diğer yaygın hata, onu kimin kullanacağını düşünmemektir.

Nasıl mobilya satın alınacağını öğrenmenin bir diğer önemli yönü, trendlerin ötesine bakmak ve kalite ve kullanışlılığa dayalı mobilya satın almaktır.

kumaşları Tanıyın

Çoğu koltuk, kumaşın nasıl göründüğüne ve nasıl hissettiğine göre seçilir. Bu nedenle, koltuğunuzun içinde ne olduğunu bilmek önemliyken, dışarıda ne olduğunu da düşünün. Yaşam tarzınızı tamamlayan bir döşeme lifi seçin. Nasıl hissettirdiğini sevebilirsin, ama aynı zamanda döşemelik elyafının ne kadar bakıma ihtiyacı olabileceğini de düşünün.

Örneğin, ipekli bir kumaş muhteşem görünüyor olabilir, ancak çok ışığa dayanıklı olmadığı için güneşli bir pencereye yakın yerleştirirseniz görünümünü koruyamaz. Bazı lifler kırışmaya ve takılmaya meyillidir ve yoğun kullanıma dayanamaz. Sadece iyi görünmeyecek, aynı zamanda ev ortamınızda da kullanışlı bir elyaf seçin.