Evinizi Yeniden dekore etmek için beş öneri

Emohome

Yeni bir yıl, yeni fırsatlarla doludur. 2020 gibi bir yılın ardından, yeni yıla en baştan taze bir ilham ve açık zihinle başlamak harika bir fikir.

1.

Yaşamınızın tozlanmasına izin vermeyin

Dağınık çevre stres seviyenizi artırabilirken, temiz ve düzenli bir ortam size huzur ve sakinlik getirmenize yardımcı olacaktır. Böylece, geçen yılın tozunu ve stresini temizlerken, derin bir temizlik yaparak alanınızı şımartın. Pencereleri açın ve biraz soğuk, canlandırıcı temiz hava alın ve size neşe getiren ve sizi otantik bir şekilde hissettiren şeyleri düşünmek için bir dakikanızı ayırın – ve olmayan şeylerle yola çıkın.

Bu ritüel, size yadsınamaz bir başarı duygusu sunacak, kendinizi rahat ve benzersiz hissettiren bir evde büyümeye yer açacak.

2.

Evinizin keyfini çıkarın

Eviniz, ön kapıdan her girdiğinizde sizi gülümseten bir yer olmalı, sizi utandıran bir yer değil. Eviniz görsel olarak çekici değilse, kendinizi en rahat hissetmeniz gereken yerde mutlu olmak zordur. Bu nedenle sizi evinizde keyifli kılacak değişikler yapmaya ne dersiniz?

Öncelikle nelerden keyif aldığınızı bir düşünün ve yapacağınız yenilikler bu keyif alanlarına yönelik olsun. Salonunuzda sürekli olarak oturduğunuz koltuğu gözden geçirin, konforlu bir başka koltuk sohbetlerinizi daha keyifli hale getirmez miydi? Yada izlediğiniz bir film ile olan bağınızı arttırmaz mıydı?

3.

Yaşam kalitenizi arttırın

Yürüyüş ayakkabılarınızı giyin ve harika dış mekanlara çıkın. Evlerimizle her zamankinden daha fazla hapsedildiğimiz bir yılın ardından, doğaya çıkma ve acı rüzgarı ve hatta belki de kış güneşinin yumuşak ışınlarını hissetme zamanı geldi. Filizlenen bir tomurcuk veya yeni düşen kar gibi en küçük şeylerin bile içsel benliğinizi canlandırıp stresi nasıl hafifletebileceğini keşfederken kesinlikle biraz perspektif kazanacaksınız. Bilinmeyen yolları veya eski patikaları takip edin ya da bir şehir sakini iseniz, tatlı bir parkı keşfedin ve vahşi ve harika dış mekanlarla çevrili olmanın çocukluk sevincini yeniden keşfedin.

Tüm bunlardan sonra eve döndüğünüzde hala aynı şekilde hissetmeye devam ediyor musunuz? Yoksa bir kasvet mi karşıladı sizi? Ki eğer öyle ise yaşam kalitenizi evinizde yükseltmek için iyi bir nedeniniz var. Şimdi değişim zamanı.  

4.

Yeni mobilyalar ile daha eğlenceli

Kendimizle uyumlu ve bütünleşik bir ev hayali kurarız hepimiz. Evimize adım attığımız her defasında bizi ferah bir ortamın karşılamasını arzu ederiz. Yorgun bir şekilde döndükten sonra şöyle bir kaç dakika bizi sıkı sıkıya kavrayan bir koltukta günün tüm stresini atmayı düşünürüz.

Öyle ise sizin beklentilerinizle uyumlu, size huzur ve mutluluğu hissettirecek mobilyalar ile çok daha eğlenceli bir eve duyulan özlemi gidermenin tam zamanı. 

5.

Çünkü değişim zamanı

Küçük değişimlerin daha sonrası için kartopu etkisi ile yaşamınızda ne kadar fazla olumlu etkiler yaratacağının hepimiz bilincindeyiz. Ancak bunu yaparak kişisel gelişimimize katkı sağlayabilir, uyum sorunumuzu giderebilir, yaşama dair önem verdiğimiz değerleri ön plana çıkarabilir ve yeni olanakların bilincine varabiliriz.

Unutmayalım ki “akan bir nehrin suyu her zaman berraktır”. Bırakalım içimizdeki nehirler aksın ve yeni keşiflere bizi götürsün.

Sizin için olağanüstü olanı yaratalım

Group-73.png

Emohome olarak huzur dolu ama enerjik ve tebessümü eksik olmayan bir yuva arzunuzu yerine getirebilmek için buradayız.

En başa dönmek
tr_TRTürkçe